Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie V

„Mądre Sówki” potrafią w zgodzie grać i uważnie liczyć kropeczki. Okazało się również, że dzieci z grupy V są bardzo kreatywne. Wymyślone z kolorowych kółek ludziki i zwierzaki bardzo się wszystkim podobały.
Brawo!


Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

Kropka z książki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od 5 lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.  Kropki Vashti mogą być przykładem dla naszych przedszkolaków. One także maja mnóstwo talentów, nawet, jeśli sami uważają, ze niczego jeszcze nie potrafią.

Zatem 14 sierpnia 2018 r. zorganizowano święto w przedszkolu.

Dzieci z grupy III i IV wspólnie uczestniczyły w zajęciach, których motywem przewodnim była kropka. Wpierw poznały historię Vashti, opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę, niesie przesłanie dla każdego – Zrób pierwszy krok, próbuj. Zobaczysz dokąd Cie to zaprowadzi…  A naszym przedszkolakom jest potrzebna nawet niewielka zachęta, motywacja by chcieli próbować, pokonywać swoje lęki, nieśmiałość. W tym dniu dzieci wypowiadały się na forum, wspólnie bawiąc się szukały kropek w sali, przeliczały, kto ile znalazł, określały kolor i wielkość, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na koniec wykonały rysunek „Moja kropka”. Dodatkowo dzieci z grupy III uczyły się gry domino oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych przy użyciu apaszki, chusty i piłeczek.

« 1 z 2 »

Pierwsze dni w przedszkolu najstarszej grupy

Rozpoczął się ostatni rok pobytu w przedszkolu dla najstarszych dzieciaków z grupy V. Przed nimi czas pełen zabawy oraz nauki. Litery i cyfry już czekają na zapoznanie z „Mądrymi Sówkami”. Wesołe zabawy na świeżym powietrzu sprawiają wiele radości, a dotlenione główki lepiej zapamiętują i wspaniale pracują podczas zajęć.


Pierwsze dni w przedszkolu!

Pierwsze dni adaptacyjne już za nami. Nie zawsze było łatwo, ale nie zrażamy się.  Na początku staramy się poznać i bardzo dużo bawić, by miło spędzać czas. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z pierwszego tygodnia w przedszkolu.


Informacje dla rodziców, których dzieci zostały przyjęte do przedszkola w roku 2018/2019  

Adaptacja dziecka w przedszkolu: wskazówki dla rodziców.
Przeczytaj cały artykuł >>>


Ramowy rozkład dnia
Przeczytaj cały artykuł >>>


Wyprawka przedszkolna
Przeczytaj cały artykuł >>>


Procedura przyprowadzania i odbierania  dziecka
Przeczytaj cały artykuł >>>


Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Upoważnienie do odbioru dziecka PDF


YAMAHA – świat instrumentów perkusyjnych

W piątek 15 czerwca odbyła się już ostatnia  w tym roku szkolnym audycja szkoły muzycznej YAMAHA.

Tym razem przedszkolaki miały okazję przenieść się w świat instrumentów perkusyjnych. Możliwość nie tylko oglądania instrumentów, ale też grania na nich było szansą na rozbudzenie wrażliwości dzieci na barwę dźwięków i poczucie rytmu.

Od tej pory nie obce są naszym przedszkolakom kołatki, dzwonki, bębny, werble, blok melodyczny, ksylofon, djembe, kahon i shekere.

Znalazło się wielu chętnych do podjęcia nauki gry na perkusji akustycznej.
Kto wie, może w przyszłości z pośród naszych przedszkolaków wyrośnie jakiś sławny perkusista.


ENJOY YOUR HOLIDAY!

Słońce, morze i szum fal… to tylko niektóre z wakacyjnych atrakcji jakie czekają na dzieci. Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego rysowaliśmy, śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Wszystkie nasze działania odbyły się w wakacyjnym klimacie. Jednak dla niektórych dzieci z „Mądrych Sówek” przygoda z językiem angielskim w przedszkolu dobiegła już końca.  Dlatego też na pamiątkę naszych wspólnych zajęć z języka angielskiego dzieci te otrzymały pamiątkowe dyplomy. Miło spędziliśmy ten czas  zdobywając wiedzę i tworząc wspaniałe prace plastyczne!

Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku!

Have a great holiday!
See you soon!


Projekt „Bajka w podróży” >>>


„Wakacyjnie, odlotowo i kolorowo!”

„Jedziemy na wakacje

do lasu, nad wodę.

Prosimy ciebie, słonko

o piękną pogodę.

Jedziemy na wakacje

nad morze, na plażę.

Kolorowe muszelki

przynieś, falo, w darze.

Jedziemy na wakacje

w te góry wysokie.

Nie chowajcie się, szczyty,

za mgłą, za obłokiem.

Jedziemy na wakacje

Na Mazury? Może!

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,

czekaj na nas w borze!”

Czesław Janczarski „Jedziemy na wakacje”

Wakacje to długo oczekiwany czas odpoczynku dla dzieci. Ostatnie tygodnie czerwca  dopisywały w słoneczną pogodę, dlatego też w grupie „Mróweczek” korzystaliśmy ze świeżego powietrza i  placu zabaw.  Bawiliśmy się w piaskownicy, wykonaliśmy prace plastyczne oraz ciekawie i twórczo rysowaliśmy kredą.


Uroczyste pożegnanie przedszkolaków

„W orszaku wesołym pójdziemy do szkoły.
Nauka nas czeka i praca.
Choć dobrze nam było w tym naszym przedszkolu, lecz tu nie możemy już wracać.
Żegnajcie koledzy i wy koleżanki,
co z nami wspólnie spędzaliście czas.
Żegnajcie laleczki, piłeczki, skakanki,
będziemy miło wspominać was”.

22 czerwca 2018 r. w grupie “Mądre Sówki” odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków, które od 1 września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Cała grupa wystąpiła dla przybyłych gości. Młodsze dzieci pożegnały “Bireciki”. Było mnóstwo radości i wzruszeń. Każdy wyszedł uśmiechnięty z dyplomem i drobnym upominkiem w ręce. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki miło będą wspominać czas spędzony w przedszkolu. Wszystkim życzymy udanych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie we wrześniu pełni energii i zapału do “Zaczarowanego Ogrodu”.

« 1 z 2 »

„ZABAWY W TEATR”

Dzieci z grupy Mróweczek na zajęciach o teatrze, miały nie tylko okazję obejrzeć teatrzyk sylwet przygotowany przez nauczycielkę, ale również same mogły stać się aktorami.

Zabawy i radości było mnóstwo, a to za sprawą , kukiełek, pacynek, i różnych rekwizytów. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się reżyser, aktor, inspicjent, garderobiana i bileter. Jednak najwięcej frajdy sprawiło im przymierzanie kostiumów i odgrywanie krótkich scenek z bajek. 


Mądre Sówki z naszego przedszkola odwiedziły …

Mądre Sówki z naszego przedszkola odwiedziły pracownię chemiczną, w której gimnazjaliści wraz z nauczycielem czarowali dla nas i pokazywali, że chemia jest piękna. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały co się dzieje. Zobaczyliśmy jak powstaje ciecz nienewtonowska i substancja znana nam jako popularny „glutek”. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom to, że mogli dotknąć i poczuć te substancje, a także chętni uczestniczyli w miarę możliwości w ich tworzeniu. Zobaczyliśmy też jak powstaje farba, której używają aktorzy w charakteryzacji oraz próbowaliśmy odgadnąć jaki kolor powstanie z dwóch bezbarwnych cieczy. Na koniec zobaczyliśmy jak w pustej butelce pojawił się „biały duch”. Dzieci wyszły z zajęć przejęte i oczarowane.

« 1 z 2 »

Wycieczka przedszkolaków do Portu Lotniczego w Jasionce

14 czerwca 2018 roku wszystkie dzieci z przedszkola Zaczarowany Ogród uczestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego w Jasionce. Zaprosiła nas tam i oprowadzała Mama Zosi z grupy III. Dzieci zobaczyły jak wygląda podrzeszowskie lotnisko, dowiedziały się co wolno przewozić, a co jest zabronione. Oglądały pas lądowy z tarasu widokowego. Każdy przedszkolak przeszedł kontrolę bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy dowiedzieliśmy się na czym polega praca strażaków na lotnisku. Strażacy zaprezentowali nam ubiór, potrzebny sprzęt oraz pokaz armatki wodnej.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy mamie Zosi za zaproszenie i wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie.


Na sportowo i kolorowo w Zaczarowanym Ogrodzie

4 czerwca w Zaczarowanym Ogrodzie zorganizowano różne atrakcje by uczcić Dzień Dziecka.
Przedszkolaki z wszystkich grup chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych zorganizowanych na boisku sportowym. Sprawdzały swoje siły i umiejętności w takich zabawach jak: przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, przenoszenie piłeczki pingpongowej na talerzyku, rzucanie jak najdalej piłeczki. Dzieci również wykonały wspólnie zbiorową pracę plastyczną pt. „Kolorowa Łąka” malując palcem maczanym w farbie po folii stretch. Na koniec zabaw puszczano bańki mydlane, które dzieci z radością łapały lub dmuchały. Na zakończenie dnia każdy otrzymał balonik.

« 2 z 3 »

„Królewna Śnieżka” w Filharmonii

Dnia 29.05.2018 roku przedszkolaki odwiedziły Filharmonię Podkarpacką. Odbyło się tam przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka„, które przygotowane zostało przez artystów z Akademii Aktorskiej “Artysta” z okazji Dnia Dziecka.
Inscenizacja została oparta na znanej bajce i w bardzo zabawny sposób pokazana. Humorystyczna interpretacja „Królewny Śnieżki” bardzo podobała się przedszkolakom o czym mogło świadczyć ich duże zainteresowanie, wybuchy śmiechu i gromkie brawa.


Piknik rodzinny 26.05.2018 – „Cudownych rodziców mam…”

26 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy Piknik Rodzinny zorganizowany dla dzieci z przedszkola „Zaczarowany Ogród” oraz klasy I. Rozpoczął się o godz. 10.00 programem artystycznym przygotowanym przez dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki prezentowały się na scenie wykonując różnorodne układy taneczne, m.in. polkę czeską, rock&roll, śpiewając piosenki o mamie i tacie oraz recytując wierszyki dla rodziców. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu grona pedagogicznego (poprzez częste próby, wykonanie atrakcyjnych dekoracji) oraz dzieci występ był przepiękny, a czasem nawet wzruszający i chwytający za serce.

Podczas pikniku nie zabrakło również konkursów z nagrodami wśród nich – rodzinny konkurs, „Przeciąganie liny”, „Bieg kelnera”, „Gdzie jest moje dziecko”, „Piłka parzy”, „Slalom balonem”, a także wspólnej zabawy rodziców z dziećmi do muzyki; m.in. „Kaczuszki”, „Taniec Afrykański”, „Kop-klap”.

Oprócz atrakcji scenicznych zapewniono wszystkim przybyłym ciekawe propozycje: zabawy na dmuchanych placach zabaw, zjeżdżalniach, malowanie twarzy, zabawy wśród baniek mydlanych.

Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.

« 1 z 3 »

Interaktywny Pokaz Magika

W piątek 18 maja 2018 dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klasy I uczestniczyli w Interaktywnym Pokazie Magika. Podczas spotkania wiele osób miało możliwość zamienić się choć na chwilkę w czarodzieja i zrobić magiczną sztuczkę. Przedstawione iluzje spodobały  się nam. Każdy chciałby posiadać cudowną moc.


ZACZAROWANI MUZYKĄ – ZAJĘCIA OTWARTE Z RYTMIKI

Dnia 16.05.2018 w gr. II odbyły się zajęcia otwarte z rytmiki w grupie „Kreciki” z udziałem rodziców. Podczas zajęć rytmiczka wraz z dziećmi przedstawiła dotychczasowe dokonania ich pociech zdobyte podczas zajęć umuzykalniających. Dzieci zaprezentowały różnorodne zabawy rytmiczne z użyciem wstążek, gazet, klocków oraz grę na instrumentach do muzyki klasycznej. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera, a dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności.

Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogli się przekonać, iż muzyka klasyczna może być łatwa i przyjemna w odbiorze, a także dawać wiele radości dzieciom, które bardzo chętnie ilustrują ją ruchem, gestem czy grą na instrumentach.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom oraz innym bliskim osobom, które w tych dniach odwiedziły przedszkole.

mgr Kinga Ślęczka


“Mądre Sówki” w salonie “Sky Beauty”

W poniedziałek 14.05.2018 r. przedszkolaki z grupy “Mądre Sówki” wybrały się za wycieczkę do salonu fryzjersko – kosmetycznego “Sky Beauty” w Rzeszowie.  Zaprosiła nas mama Niny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się  na czym polega praca pań w zakładzie.
Panie fryzjerki uczesały pięknie dwie dziewczynki – Ninę i Olgę oraz Oliwiera.

Zosia była modelką, która robiła sobie piękny makijaż oraz paznokcie. Każda dziewczynka dostała flakonik lakieru do paznokci dla dzieci. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat dbania o urodę.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał małą niespodziankę: słodycze i zdjęcie pamiątkowe zrobione w zakładzie.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy mamie Niny za zaproszenie i tak miłe przyjęcie.

www.skybeauty.pl


Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

10 maja 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski utworów Wandy Chotomskiej pt. “Wiersze, wierszyki, wierszyczki”. Uczestniczyło w nim 73 dzieci z 23 przedszkoli z Rzeszowa i okolic. 
Trzy dziewczynki z naszego przedszkola z grupy Mądre Sówki wzięły w nim udział. Zaprezentowały wiersze: Nina Penkovska – “Dwa koguty”, Zosia Kubiszyn – “Kłopoty z “R”, Kalinka Rozborska – “Kapelusze”. Ich piękna recytacja została nagrodzona brawami oraz dyplomem i słodkim prezentem. Gratulujemy im odwagi i pięknej recytacji niełatwych, długich wierszy.


Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

W piątek 11 maja 2018 r. nasze przedszkole “Zaczarowany Ogród” zaprosiło rodziców, mieszkańców Rzeszowa na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich, w ramach których nauczyciele i dzieci przygotowali kilka atrakcji dla przybyłych gości. Na samym początku przedszkolaki z grupy „Mądrych Sówek” zaprezentowały swoje umiejętności językowe w formie piosenek w języku angielskim. Młodsze dzieci brały udział w quizie z języka angielskiego. Występy przedszkolaków były nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie występów wszyscy uczestnicy otrzymali  pyszne słodkości. Następnie goście mieli możliwość obejrzeć całe przedszkole, mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia w grupach młodszych. Na korytarzu wywieszone były prace plastyczne w ramach wystawy “Unia Europejska oczami dzieci”. Rodzice, którzy przychodzili po pracy po swoje dzieci częstowani byli pyszną bawarką.

« 1 z 2 »

2 MAJA – ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Dzieci w przedszkolu od najmłodszych lat poznają swój kraj oraz symbole narodowe.  Dzień 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego też przedszkolaki z „Zaczarowanego Ogrodu” uczciły to święto. Z tej okazji wykonały flagi Polski, które później stanowiły element dekoracji okolicznościowej. Dzięki sprzyjającej pogodzie odbył się także pochód wokół przedszkola z biało-czerwonymi flagami.
Takie zajęcia były możliwością do rozwijania poczucia przynależności narodowej oraz  kształtowania postaw patriotycznych u dzieci.

« 1 z 2 »

Święto wody i Zdrojka

W czwartek 19.04.2018 r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu “Święto wody i Zdrojka” w ramach 10 edycji programu “Mamo, tato, wolę wodę”. Podczas zajęć wspólnie tańczyliśmy, oglądaliśmy doświadczenia związane z wodą, braliśmy udział w ciekawych zabawach i konkursach.  Podczas święta towarzyszyli nam niektórzy rodzice. Zobaczcie jak dobrze wspólnie bawiliśmy się.

« 1 z 2 »

Mamo, tato, wolę wodę

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki ze wszystkich grup zostały zaproszone przez Zdrojka – bohatera programu edukacyjnego pt. “Mamo, tato, wolę wodę” na wspaniałą wędrówkę, podczas której zdobywali wiedzę o wodzie, drzewach i zasadach recyklingu. Każdy już wie, że o drzewa i cała przyrodę należy dbać, a śmieci odpowiednio segregować, by mogły być potem przetworzone. 
Przedszkolaki zdobywały wiedzę, super się przy tym bawiły i tworzyły przepiękne prace plastyczne.

« 1 z 3 »

Teatr „Art-Re” z Krakowa – „Nie ma to jak w domu”

W środę odwiedził nas teatr „Art-Re” z Krakowa z przedstawieniem pt. „Nie ma to jak w domu”. Opowiadał o kreciku, który szukał lepszego domu dla siebie. Chciał zamieszkać w ulu, dziupli wiewiórki oraz wybierał się z sójką za morze. Okazało się, że wszystko, czego tak na prawdę potrzebuje jest w jego kreciej norce. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i razem z krecikiem świętowali powrót do jego ukochanego domku.


Zajęcia otwarte w grupie „Kreciki”

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy.

10 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem były „Wiosenne zadania„. Dzieci na początku przywitały zgromadzonych gości grą na instrumentach, następnie po wysłuchaniu listu wiosny wykonywały na jej prośbę zadania: układanie kwiatka z części, rozpoznawanie i nazywanie kolorów w zabawie, liczenie kaczuszek, improwizacja ruchowa do utworu Poranek, zabawa ruchowa z rekwizytem.
Na koniec wspólnie z rodzicem dzieci wykonały pracę plastyczną „Biedroneczka”.


Konkurs plastyczny pt.: „Wielkanocny Zajączek”

W marcu bieżącego roku w naszym przedszkolu „Zaczarowany Ogród” ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: „Wielkanocny Zajączek”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Nie sposób było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Jurorzy konkursu po długich naradach wyłonili następujących laureatów:

  • W kategorii wiekowej 3-4 lat:

I miejsce: Aleksander Łosiniecki
II miejsce: Franciszek Prucnal
III miejsce: Victoria Płaneta

  • W kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce: Maria Łachińska
II miejsce: Kalina Rozborska ex aequo Emilia Baszak
III miejsce: Oliwia Męcik

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Bandelak, Maja Bujnik, Tomasz Kołodziej oraz Lena Kunysz.

Dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie prac konkursowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, autora wielu pięknych baśni znanych dzieciom na całym świecie. Z tej okazji w naszym przedszkolu 6 kwietnia odbyło się uroczyste czytanie literatury dziecięcej. Pan Dyrektor przeczytał wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, a uczennice gimnazjum zaprezentowały dzieciom bajkę ”Mysz miejska i mysz wiejska” oraz piosenkę o „Lisku łakomczuszku”.
Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem słuchały czytanych utworów. Podczas zajęć nauczycielki przypomniały dzieciom o zasadach poszanowania i właściwego korzystania z książek oraz zapoznały wychowanków z różnymi ich rodzajami (encyklopedia, atlas, album, powieść baśń itd.)
Mnóstwo wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w bibliotece szkolnej,  gdzie pani bibliotekarka zaprezentowała księgozbiór  i opowiedziała o zasadach korzystania z wypożyczalni.
Na koniec dnia dzieci wykonały prace plastyczne,  które zostały umieszczone na tablicach w korytarzu przedszkolnym.

« 1 z 2 »

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie “Mądre Sówki”

4 kwietnia dzieci z grupy “Mądre Sówki” zaprosiły swoich rodziców na spotkanie otwarte. Na początku przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. “Żegnaj zimo, witaj wiosno”, następnie wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach, które na celu miały pokazać jaką widzę posiadają na temat wiosny, jak radzą sobie z liczeniem i jak uważnie słuchają i reagują na polecenia. Na zakończenie wszystkie dzieci z pomocą rodziców wykonały pracę plastyczną – biedronkę, którą zabrały do swojego domu.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i bliskim za przybycie i super zabawę.

Wychowawczynie grupy “Mądre Sówki”

« 1 z 2 »

Przedszkolne spotkanie wielkanocne: Dzień kurczaczka

28 marca odbyło się w przedszkolu spotkanie z okazji świąt wielkanocnych.

Przedszkolaki oglądały inscenizację opowiadania G. Kasdebke pt. „Najpiękniejsze…”, uczestniczyły w zabawie badawczej „Z czego składa się jajko?”, rozwiązywały zagadki, szukały ukrytych  pisanek, grały na instrumentach, odbyła się również wesoła improwizacja ruchowa utworu „Taniec kurcząt w skorupkach”, pokonywały tor przeszkód oraz na koniec została wykonana zbiorowa praca plastyczna.

W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. To spotkanie było nie tylko wspaniałą formą zajęć dydaktycznych wzbogacających wiedzę, ale przede wszystkim służyło integracji przedszkolaków we wspólnych działaniach, które dostarczyły mnóstwo radości. 

« 1 z 2 »

Żegnaj zimo, witaj wiosno

W piątek 23 marca 2018 r. Mądre Sówki zaprosiły swoich młodszych kolegów na przygotowaną przez siebie inscenizację pt. “Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Kalendarzowa wiosna już do nas przyszła, lecz w przyrodzie nadal panowała zima. Starszaki postanowiły na dobre ją przegonić. Czy im się udało? Już niedługo się o tym przekonamy. Tymczasem zapraszam na fotorelację z przedstawienia.


Wiosna na wagarach

Dnia  21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę. Kadra pedagogiczna przedstawiła dzieciom teatrzyk pt. „O wiośnie w lesie i wiewiórki własnym interesie”. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Uwieńczeniem dzisiejszego święta był Festiwal piosenki wiosennej, w który w pełni zaangażowali się: Marysia Łachińska w piosence „Maszeruje Wiosna”, Zosia Kubiszyn w piosence „Pierwszy obudził się pierwiosnek”. Następnie  każda z grup przedszkolnych  zaśpiewała swoją piosenkę o wiośnie. Wszyscy śpiewali tak głośno, że aż słońce wyszło zza chmur i zaświeciło w okna przedszkola.


Mądre Sówki poszukują oznak wiosny

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Mądre Sówki wybrały się na spacer, by poszukać oznak wiosny. Bacznie obserwowały drzewa, przydomowe ogródki. Spotkała ich niespodzianka, gdyż okazało się, że na drzewach pojawiają się pączki liści, a w ogródkach kwitną już przebiśniegi, pierwiosnki i krokusy. Sami zobaczcie co udało im się zaobserwować. Wiosna już niedługo przybędzie!


Pinokio” w wykonaniu teatru „Art-Re

W poniedziałek 12 marca nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Pinokio” w wykonaniu teatru „Art-Re” z Krakowa.
Każdy przedszkolak bez wątpienia już wie, że należy być posłusznym rodzicom, nie wolno kłamać i trzeba się pilnie uczyć, bo mogą nas spotkać przykre konsekwencje. Poznaliśmy historię kukiełki, która na własnych błędach uczyła się jak być dobrym chłopcem. Przeżyła mnóstwo przygód, zrobiła wiele głupstw, ale jak to w bajkach bywa… wszystko skończyło się dobrze… I żyli długo i szczęśliwie…


Konkurs literacki „Bajki, wiersze”

Dnia 07.03.2018 w Przedszkolu „Zaczarowany Ogród” obchodziliśmy Międzynarodowy  „Dzień Pisarza”. Z racji tego w przedszkolu zorganizowany został Konkurs literackiBajki, wiersze”, w którym udział wzięły dzieci z dwóch grup: gr II – „Kreciki”, gr III – „Mądre Sówki”.  Dzieci z pomocą rodziców utworzyły ciekawe bajki oraz wiersze, które wzbogacone zostały kolorowymi obrazkami wykonanymi przez małych artystów.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Łucja Strojek – „Nauczka Baltazara”,
II miejsce – Marysia Łachińska, Franciszek Prucnal – „Cztery Pory Roku”,
III miejsce – Kacper Rydza – „Poszukiwanie Wiosny”.

Wyróżnienia:
Kalina Rozborska – „Gabrysia kontra strach”,
Olga Stopa – „ Historia kwiatu o czerwonych płatkach”,
Ernest Strojek – „Zima u smoka”.