Spotkanie przedszkolaków z policjantem

W dniu 25 września grupy „kreciki”, „motylki” i „sprytne liski” uczestniczyły w spotkaniu z Panem policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który pełni rolę dzielnicowego w naszym mieście. Tematem spotkania było utrwalenie z przedszkolakami zasad ruchu drogowego, bezpiecznego przejścia przez ulicę. Przypomnienie o nakazie zapinania pasów podczas podróżowania autem i konieczności noszenia kasku na rower, rolki  i hulajnogę. Przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i na placu zabaw. Pan dzielnicowy wytłumaczył również jak należy zachować się w kontaktach
z obcymi ludźmi, do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Pan policjant opowiedział również, w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Naszego gościa.   

001
« 1 z 12 »